1. 10. 2020

Nejhorší letošní týden na Wall Street


Máme za sebou nejhorší letošní týden na amerických trzích, kdy každý další den zakončovaly hlavní indexy o stupínek níž než předchozí. Po včerejších znovuobjevených obavách z globálního ekonomického ochlazení dnes napomohla ani data z amerického trhu p...
Máme za sebou nejhorší letošní týden na amerických trzích, kdy každý další den zakončovaly hlavní indexy o stupínek níž než předchozí. Po včerejších znovuobjevených obavách z globálního ekonomického ochlazení dnes napomohla ani data z amerického trhu práce a v noci na dnešek reportované statistiky o čínském zahraničním obchodu. Nová pracovní místa v ekonomice vzrostla sice o 20000, očekával se ale nárůst o 180000. Nezaměstnanost tak propadla zpět pod 4 %. Ale například mzdy narostly meziročně o 3,4 %, což je největší nárůst od roku 2009. Tato data jenom dále podporují tvrzení centrálních bankéřů s zpomalující ekonomice a tím ospravedlňují burzovní výplach.

Technologický Nasdaq zaznamenal pokles o 0,2 % a ani ty z největších a nejslavnějších titulů nebyly propadů ušetřeny, například Amazon -0,3 % nebo Netflix -0,9 %. Tlak na tento sektor vytvořila i senátorka za stranu demokratů Elizabeth Warren, která řekla, že kdyby byla prezidentkou snažila by se rozdělit firmy jako Amazon, Google nebo Facebook. Energetickému sektoru se dnes také příliš nedařilo, když ztratil 1,8 %. Ten zase srážely ceny ropy, kdy pokles na WTI dosáhl 1 %, a prohlášení norského největšího fondu, že společnosti ze sektoru oil&gas vyřazuje ze svého benchmarku. Největší společnosti ze sektoru ExxonMobil a Chevron propadly o 1,4 resp. 0,3 %. Společnost Costco Wholesale rostla nevíce z celého indexu S&P500 (+5,1 %) po pozitivních kvartálních výsledcích. Daří se také Tesle, které se podařilo zajistit si financování továrny v Číně a přidává 2,7 %.

 

Bojíte se nám napsat ze svého e-mailového účtu? Založte si ihned nový zabezpečený e-mail.

ZALOŽIT NOVÝ E-MAIL PŘIHLÁSIT SE K E-MAILU


Váš komentář byl uspěšně přidán.

ROZUMÍM

Registrace proběhla v pořádku

Autorizační link Vám byl odeslán na email

Pokračovat
Investmakers používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.